Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua, Am o problema cu un comerciant de la care ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua, Am o problema cu un comerciant de la care am cumparat ...

Buna ziua,
Am o problema cu un comerciant de la care am cumparat un produs pe care vreau sa il returnez, doar ca mi se refuza restituirea banilor pe motiv ca nu a fost achizitionat online ci din magazinul fizic, iar in cazul de fata mi se poate inlocui produsul cu un altul. Mentionez ca produsul cumparat de catre mine este in stare perfecta, nefiind folosit.
Este legala o astfel de abordare?
Multumesc,
Buna ziua!
Daca asta este politica societatii,atunci este legal.Cand ati achizitionat produsul banuiesc ca v-au fost comunicati termenii si conditiile.
Daca sunteti nemultumit puteti face sesizare la ANPC.
Asta este problema ca nu am fost informat, altfel nu as fi mai cumparat...
E legal. Nu puteți returna produse cumparate din magazinul fizic. Nu are legătură cu politica magazinului