Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Bună ziua. Dacă achiziționez o casă de vacanță ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Bună ziua. Dacă achiziționez o casă de vacanță de la cineva, ...

Bună ziua. Dacă achiziționez o casă de vacanță de la cineva, este posibil ca să o trec în buletin drept domiciliu? Țin să precizez ca nu mai dețin alt imobil. Multumesc anticipat!
La intocmirea unui act de vanzare-cumparare se cer cartile de identitate. In CI trebuie sa aveti trecut un domiciliu.
Dupa cumpararea casei de vacanta va puteti face mutatie/ domiciliu in casa de vacanta, in baza actului de proprietate.