Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Bani pentru reparația unui produs în garantie
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Bani pentru reparația unui produs în garantie

Espresor în garanție.Am cumpărat un espresor care după doua luni și ceva sa stricat iar acum îmi cer bani pentru a fi reparat
Daca va cer bani, inseamna ca ei considera ca defectiunea ori nu este acoperita de garantie, ori considera ca se datoreaza culpei dvs. exclusive.

Ce v au spus, care este motivul pt. care va solicita plata reparatiei desi produsul este inca in garantie?
Au spus ca din vina mea normal...ca nu a fost decalcifiat dar nu s-a aprins acel led pt decalcifiere ci cind am vrut sa fac cafea nu mai macina cafea pur și simplu nu a mai mers