avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 771 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Este normal ca Banca Raiffeisen sa-ti blocheze cardul ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Este normal ca Banca Raiffeisen sa-ti blocheze cardul de pensii ...

Este normal ca Banca Raiffeisen sa-ti blocheze cardul de pensii fara a fi instiintat pt,ca nu ai avut datele actualizate?
Cel mai recent răspuns: marcela957 , utilizator 10:25, 16 Martie 2024
Da, pentru ca la randul lor, bancile sunt obligate de BNR sa actualizeze datele clientilor, periodic.
Ultima modificare: Vineri, 15 Martie 2024
Florentina Ragalie, Consilier juridic
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am primit de la un hacker un mail ca si cum ar fi ... theo jean theo jean Buna ziua, Am primit de la un hacker un mail ca si cum ar fi din partea bancii Raifeisen si am fost fraudat cibernetic, am luat in considerare emailul ... (vezi toată discuția)
Buna. o onorata banca (otp) nu mai vrea sa faca tranzactii pentru ... Drg_mmk Drg_mmk Buna. O onorata banca (OTP) nu mai vrea sa faca tranzactii pentru mine pentru ca am uitat sa-mi actualizez datele, asa cum cere acest stat in stat numit BNR. ... (vezi toată discuția)
Banca Lidia Vestemean Lidia Vestemean Am rata la banca si am depasit termenul am discutat si la Bucuresti la sucursala Raiffeisen au zis ca este in lucru de atunci si pe mine si sotul ne tot ... (vezi toată discuția)