Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Demisie din cadrul comitetului executiv al asociatiei ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Demisie din cadrul comitetului executiv al asociatiei de proprietari. ...

Demisie din cadrul comitetului executiv al asociatiei de proprietari.
Buna ziua, daca imi dau demisia din CEX, insa nu exista niciun doritor care sa vina in locul meu, iar legea ma obliga sa raman in acesta functie pana la inlocuirea mea, se poate sa fac cerere pentru a iesi din Asociatia de Proprietari si astfel nu as mai fi membru cex in legalitate, obligand ceilalti membri sa se organizeze?
MARIUC, utilizator
Puteti solicita retragerea din calitatea de membru al Asociatiei.