Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Sunt o persoană cu grad accentuat de handicap
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Sunt o persoană cu grad accentuat de handicap

Bună ziua,

Sunt o persoană cu grad accentuat de handicap care primește pensie și nu are dreptul la muncă. Am un site monetizat prin platforma AdSense și, cu ajutorul acestei platforme, pot afișa reclame pe site-ul meu. Știu că ceea ce fac este legal și se traduce ca drept intelectual, nefiind în conflict cu hotărârea că nu am dreptul la muncă.

Ce doresc eu să știu este dacă mă pot înscrie pe o platformă online unde se dau click-uri pe diverse reclame în schimbul unei sume de bani, fără a intra în conflict cu interdicția dreptului meu la muncă și fără a mi se tăia pensia.

Nici nu știu cum să numesc acest venit, probabil este un venit independent?

Mă puteți ajuta cu un sfat, vă mulțumesc din suflet anticipat.
george-neagu, moderator