avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 253 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ,am si eu o intrebare Mama a decedat, tatal meu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ,am si eu o intrebare Mama a decedat, tatal meu sa recasatorit ...

Buna ,am si eu o intrebare
Mama a decedat, tatal meu sa recasatorit noi suntem trei surorii ,ce drepturi are sotia tatalui meu la mostenire e dupa moarte tatalui meu?
Buna ziua. 25 % din masa succesorală, dacă vine în concurs cu descendenții defunctului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cota parte în succesiunea după părintele recăsătorit Poxila Poxila Buna seara!As vrea sa stiu si eu daca se poate, la ce procent am dreptul in condițiile in care tatăl meu a decedat,iar sotia lui care nu este mama mea el ... (vezi toată discuția)
Succsiune sorimari sorimari tatal meu a murit acum 14 ani,noi suntem 3 frati ,dupa moartea lui noi am renuntat la tot in favoarea mamei,acum a murit si ea ,putem sa dezbatem succesiune ... (vezi toată discuția)
Succesiune mostenire cainebogdan cainebogdan Buna Ziua Acum 3 luni tatal meu a decedat . Tatal meu si mama mea au fost divortati de acum 25 de ani el recasatorindu-se ulterior. Tatal meu si mama mea ... (vezi toată discuția)