Forum Discuţii juridice Traduceri Daca am schimbat domiciliul din provincie în ...
Discuție deschisă în Traduceri

Daca am schimbat domiciliul din provincie în București acum ...

Daca am schimbat domiciliul din provincie în București acum 8 ani, dar am rămas înregistrată ca traducător autorizat cu domiciliul anterior (eu neprofesand niciodată, doar m-am înregistrat după terminarea studiilor), trebuie sa merg în provincie la Tribunal și sa cer excluderea mea din lista traducătorilor? Nu intenționez sa profesez nici în viitor. Sau dacă nu profesez, nu este nevoie de a notifica Tribunalul? Mulțumesc.
Ar trebui anuntat MJ ca nu profesati in prezent si nici nu intentionati in viitor, pentru a fi stearsa din evidente.