avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 377 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara ! Mi am depus dosarul pt un post de sgp in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara ! Mi am depus dosarul pt un post de sgp in mapn , ...

Bună seara ! Mi am depus dosarul pt un post de sgp in mapn , am luat și probele și aștept avizul de securitate . Este vreo problemă dacă acum 10 ani am fost condamnat la un an și 3 luni cu suspendare pt mărturie mincinoasă apoi după ce au trecut cei 3 ani de încercare mi am făcut reabilitare judecătorească? E posibil să fiu respins din această cauză?
Ultima modificare: Luni, 18 Martie 2024
Ionion06, utilizator
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 23:43, 20 Martie 2024
Intrebati acolo unde v-ati depus dosarul, nu este nicio rusine, dar ei sunt in masura sa va comunice conditiile de recrutare.


La condițiile de recrutare scrie să nu fi fost condamnat cu excepția situației în care a apărut reabilitarea .
In aceasta situatie ar trebui sa nu aveti probleme.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa stiu daca ma pot angaja in mapn! GramaAlexandru GramaAlexandru Am fost condamnat cu suspendare cand eram minor,suspendarea ar mai dura 1 an , am scos cazierul de vreo 4 ori pana acum si nu am nimic pe el vreu sa stiu daca ... (vezi toată discuția)
Marturie mincinoasa? GIZZY GIZZY Speta: Daca partea vatamata isi schimba declaratia dupa terminarea procesului incercand redeschiderea, se considera marturie mincinoasa? (De exemplu, ... (vezi toată discuția)
Marturie minori wiki38 wiki38 Valoarea declaratiei unui minor conteaza la fel de mult in fata instantei cu a unui major care e constient ca raspunde in fata legii de faptele sale?Pot fi ... (vezi toată discuția)