Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara ! Mi am depus dosarul pt un post de sgp in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara ! Mi am depus dosarul pt un post de sgp in mapn , ...

Bună seara ! Mi am depus dosarul pt un post de sgp in mapn , am luat și probele și aștept avizul de securitate . Este vreo problemă dacă acum 10 ani am fost condamnat la un an și 3 luni cu suspendare pt mărturie mincinoasă apoi după ce au trecut cei 3 ani de încercare mi am făcut reabilitare judecătorească? E posibil să fiu respins din această cauză?
Ionion06, utilizator
Intrebati acolo unde v-ati depus dosarul, nu este nicio rusine, dar ei sunt in masura sa va comunice conditiile de recrutare.

La condițiile de recrutare scrie să nu fi fost condamnat cu excepția situației în care a apărut reabilitarea .
In aceasta situatie ar trebui sa nu aveti probleme.