Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cat va fi pensia din sept. 2024
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cat va fi pensia din sept. 2024

Pe talonul de pensie am 1,32 puncte , stagiu cotizare obligatorie 33 ani si 6 luni .
Stagiu total cotizare 43 ani ,,,,,din care 6 ani pt conditii de munca , grupa
Cat va fi pensia din sept. 2024,? ( am icercat sa calculez pe baza punctajului de pr cupon )
Cu respect

ili47, utilizator
Femeie nascuta in ianuarie/februarie 1964 ?
-Cand v-ati deschis drepturile prima data(luna si anul ?
Precizati:
-Total puncte acumulate(cu toate cifrele de dupa virgula) si mentiunate in prima decizie de deschidere drepturi.
-Totalstagiu realizat.
-Din ce se compune acesta.
Multumesc pt. Interes,
Barbat nascut 1947 decembrie
Dosar pens an ;2012 august
Puncte realizate 44,402736
Stagiu realizat: 43ani 2 luni 3 zile din care
conditii normale 9 ani. 8 luni 3 zile
Grupa II 25 ani 10 luni 28 zile
Stagiu aferent 6 ani. 3 luni
Perioada asim. 1 an. 4 luni

Stagiu obligatoriu 33,6 ani

Va multumesc pt timpul acordat
Inceoand cu 01/09/2024 dupa recalcularea pe noua formula de calcul a legii 360/2023 pensia va fi de 4160 lei/brut-3944 lei/net.
Multumesc pt raspuns si pentru timp acordat ,
Cu respect