Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fara ultima plata a salariului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fara ultima plata a salariului

Am lucrat 3 luni de zile la un studio de videochat unde am semnat un contract de cesiune a drepturilor de autor. Am plecat in urma cu o luna si se nu am primit inca banii de pe ultimele 2 perioade (adica de penultima luna). Cei de la studio mi-au spus dupa ce i am cautat eu ca ar fi fost o problema cu contul meu pentru ca as fi fost banuita ca am dat date personale unui membru(lucru care nu s a intamplat). Nu mi au dat dovezi si m-au intrebat de ce ar fi trebuit sa mi comunice ca e vreo problema si ca nu voi primi banii (ilogic, fiind corba despre banii mei). In alta ordine de idei, acum nu imi mai raspunde nimeni la telefon. Ce as putea face? Multumesc.
S-ai actionati in instanta, altceva nu puteti face.