Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Interpretare Raport pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Interpretare Raport pensii

Buna ziua. Am un raport de la Casa de pensii în care apar 18 ani și 7 luni cotizat și 251,08944 puncte. Puteți să îmi explicați ce înseamnă acele puncte?
MihaiDG, utilizator
251,08944:12= 20,90412 puncte de contrbutivitate acumulate.
Carp Mircea, utilizator
Mulțumesc. In Cartea de muncă mai sunt câțiva ani care nu apar in Raport ( dinainte de 2001). Acei ani se vor adăuga în momentul pensionării?
Da.
Acest punctaj este pe baza salariului contractual sau a salariului realizat (+sporuri+bonusuri...) ?
Salariul brut.