avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 312 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Doresc să supun atenției următoarea situație: ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Doresc să supun atenției următoarea situație: Banii obținuți ...

Doresc să supun atenției următoarea situație:
Banii obținuți în urma vânzării unui teren proprietate doresc sa ii dau fiului meu care este căsătorit.
Exista o forma prin care sa - i protejez, adică să nu ajungă subiect de partaj in cazul că divorțează? Mulțumesc !
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 05:12, 22 Martie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ii dati lui cu contract de donatie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

As vrea sa-i dau bani fiului meu (care este casatorit) ca sa-si ... Amitrica Amitrica As vrea sa-i dau bani fiului meu (care este casatorit) ca sa-si cumpere un apartament pe numele lui. Care sunt caile legale de a face acest lucru fara ca, in ... (vezi toată discuția)
Achizitie imobil dobandit prin donatie andra35 andra35 Doresc sa achizitionez un apartament dobandit prin contract de donatie in urma cu aproximativ 3 ani de catre sotia proprietarului si fiul acestuia, dintr-o ... (vezi toată discuția)
Drepturi anisor30 anisor30 Buna ziua ,am si eu o problema ,sunt casatorita de 10 ani si am un baietel de 6 ani si locuim intr-o casa mostenita de la tatal lui in urma decesului acestuia ... (vezi toată discuția)