Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Doresc să supun atenției următoarea situație: ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Doresc să supun atenției următoarea situație: Banii obținuți ...

Doresc să supun atenției următoarea situație:
Banii obținuți în urma vânzării unui teren proprietate doresc sa ii dau fiului meu care este căsătorit.
Exista o forma prin care sa - i protejez, adică să nu ajungă subiect de partaj in cazul că divorțează? Mulțumesc !
Ii dati lui cu contract de donatie.