avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Suntem trei moștenitori cu certificate de moștenitor ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Suntem trei moștenitori cu certificate de moștenitor fiecare ...

Suntem trei moștenitori cu certificate de moștenitor fiecare în cotă de 1/3 din casa și curtea părintească. Eu aș dori să renunț la partea mea și să o cedez fără nici o pretenție materială, persoanei care a avut grijă de tatăl meu, până a decedat. Cum pot să procedez?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 15:09, 23 Martie 2024
Partea dvs o donati persoanei în cauza

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cedare drepturi proprietate Anniemax Anniemax Buna ziua. Am o problema legata de o mostenire. Exista vreun act pe care il pot face prin care pot ceda unei alte persoane drepturile ce ar urma sa mi se ... (vezi toată discuția)
Buna seara Baciu_alexandra Baciu_alexandra In urma cu 5 ani mama mea a decedat . Locuia impreuna cu tatal meu intr-un sat ... Datorita faptului ca parintii tatalui meiu,adica bunicii aveau o ... (vezi toată discuția)
Demersuri pentru mostenire EvaG EvaG Buna ziua. Tatal meu a decedat acum un an, mama de doi ani si dorim sa demaram procedurile de mostenire. Noi suntem patru surori din care una este decedata ... (vezi toată discuția)