Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Suntem trei moștenitori cu certificate de moștenitor ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Suntem trei moștenitori cu certificate de moștenitor fiecare ...

Suntem trei moștenitori cu certificate de moștenitor fiecare în cotă de 1/3 din casa și curtea părintească. Eu aș dori să renunț la partea mea și să o cedez fără nici o pretenție materială, persoanei care a avut grijă de tatăl meu, până a decedat. Cum pot să procedez?
Partea dvs o donati persoanei în cauza