Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Salutare! Daca am primit un proces-verbal pentru ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Salutare! Daca am primit un proces-verbal pentru mentinerea masurii ...

Salutare! Daca am primit un proces-verbal pentru mentinerea masurii asiguratorii asupra conturilor bancare si am 3 zile pentru a depunde contestatie, cum pot face acest lucru? Unde se depunde contestatia? Si ce trebuie sa contina? Este vorba de o urmarire penala la locul de munca unde am lucrat.

De asemnea, din prevederile 250(2) CPP rezulta ca in tot cursul procesului penal, procurorul, judecatorul etc ..... luarea sau mentinerea masurii asiguratorii, dispunand, dupa caz, mentinerea, restrangerea sau extinderea masurii dispuse, respectiv ridicarea masurii dispuse.

Se poate ca in cererea respectiva sa cer restrangerea popririi? De exemplu sa ramana poprirea doar pe un card din doua?

Va multumesc!
Bună ziua!
Sfatul meu e sa nu faceți contestația singur.. Angajați-vă un avocat care sa vă îndrume.
Cu stimă.