Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Radiere drept de uzufruct și de la Taxe și ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Radiere drept de uzufruct și de la Taxe și Impozite!? Bună ...

Radiere drept de uzufruct și de la Taxe și Impozite!?

Bună ziua,
Vă rog să mă lămuriți:
Am radiat la ANCPI dreptul de uzufruct viager, dar acest demers nu a fost făcut cunoscut și la Direcția Taxe și Impozite Sector 6 Buc. Are vreo relevanță /impact?
Ce ar trebui făcut? M-am uitat pe site-ul Direcției de Taxe și Impozite S6 , și nu am identificat niciun document/cerere cu referire la speță mea.
Mulțumesc!
Puteți cere de la Biroul de Carte Funciara, un extras de informare, unde nu mai apare mențiunea uzufructului și duceți o copie la Primarie.
Extrasul costa 20 lei.