Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Sunt in proces de a cumpara o casa. Casa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Sunt in proces de a cumpara o casa. Casa are deschidere ...

Buna ziua,

Sunt in proces de a cumpara o casa.
Casa are deschidere pe strada X dar adresa din acte este pe strada Y, 2A.
Strada Y este perpendiculara pe X, casa nr 1 de pe X fiind lipita de a mea.

Totul pare ok in acte. Credeti ca ar fi probleme? Este ceva intalnit?

Multumesc!
un imobil poate avea o singura adresa postala. de asemenea, trebuie sa aiba deschidere la strada unde e adresa
ma poti ajuta cu un fragment dintr-o lege ceva care spune asta? "trebuie sa aiba deschidere la strada unde e adresa" ? Multumesc!