avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Sunt in proces de a cumpara o casa. Casa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Sunt in proces de a cumpara o casa. Casa are deschidere ...

Buna ziua,

Sunt in proces de a cumpara o casa.
Casa are deschidere pe strada X dar adresa din acte este pe strada Y, 2A.
Strada Y este perpendiculara pe X, casa nr 1 de pe X fiind lipita de a mea.

Totul pare ok in acte. Credeti ca ar fi probleme? Este ceva intalnit?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: brayladen , utilizator 20:03, 27 Martie 2024
un imobil poate avea o singura adresa postala. de asemenea, trebuie sa aiba deschidere la strada unde e adresa
ma poti ajuta cu un fragment dintr-o lege ceva care spune asta? "trebuie sa aiba deschidere la strada unde e adresa" ? Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este necesara schimbarea adresei de functionare a firmei ? Radu Culcea Radu Culcea Societate comerciala situata intr-un imobil pe un teren(cu dubla deschidere) intre str.A si B.Societatea comerciala este inregistrata la ONRC pe strada ... (vezi toată discuția)
Schimbare adresa cadastru dupa parcelare Sorin B Sorin B Buna ziua, Am cumparat recent o casa (parte dintr-un duplex) construita pe un teren rezultat dupa parcelarea unui teren mai mare, pe care se afla o casa ... (vezi toată discuția)
Nomenclator stardal IM2S4U IM2S4U Daca o strada este scoasa de pe nomenclatorul stradal al orasului ce e de facut? Casa este pe o strada care nu mai apare in nomenclatorul stradal. Am acte ... (vezi toată discuția)