Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Mă confrunt cu următoarea dilema. Mama ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Mă confrunt cu următoarea dilema. Mama și tatăl ...

Buna ziua.
Mă confrunt cu următoarea dilema. Mama și tatăl meu au fost căsătoriți după care au decis să se despartă dar nu au divorțat. Tata a avut apoi alți copii ,3 la numar cu alta femeie. Tata decedând la 5 ani de la despărțirea de Mama mea, neavând nimic pe numele lui. Mama mea a decedat curând. Cei 3 copii cu drept de moștenire? La bunurile mamei?
Mulțumesc frumos pentru Răspuns! Acum m-am lămurit. Foarte buna și pe înțelesul meu explicația!
Manuela Rășină, administrator