Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Care e codul clasei de amortizare pentru inregistrare?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Care e codul clasei de amortizare pentru inregistrare?

Buna ziua. Firma a achizitionat din China o camera video pt forat puturi in valoare de 1310 dolari. Care ar fi codul clasei de amortizare pentru inregistrare?
Multumesc.
george-neagu, moderator
Daca nu gasiti in altundeva la codul 2.1.20. Maşini şi utilaje pentru construcţii, atunci la 2.1.20.11. Alte maşini, utilaje şi instalaţii neregăsite în cadrul clasei 2.1.20. sau 2.1.20.10. Unelte, dispozitive şi instrumente folosite în construcţii.
Ioan Petru Butariu, Contabil