Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua! Dacă a primit decizia de pensionare cu un ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua! Dacă a primit decizia de pensionare cu un stagiu ...

Bună ziua! Dacă a primit decizia de pensionare cu un stagiu de cotizare de 15 ani și 8 luni și o sumă de 1059 asta e toată pensia ? Sau se aplică noul sistem de calculare? Nici măcar cea minima de nu a primit! Mulțumesc!
Daca este pensie de limita de varsta va primi indemniztia minima pentru pensioari in suma de 1281 lei.
Da,are 65 ani!
Corect.
Va primi indemnizatia minima pentru pensionari in suma de 1281 lei.