avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 290 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua! Dacă a primit decizia de pensionare cu un ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua! Dacă a primit decizia de pensionare cu un stagiu ...

Bună ziua! Dacă a primit decizia de pensionare cu un stagiu de cotizare de 15 ani și 8 luni și o sumă de 1059 asta e toată pensia ? Sau se aplică noul sistem de calculare? Nici măcar cea minima de nu a primit! Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 15:58, 28 Martie 2024
Daca este pensie de limita de varsta va primi indemniztia minima pentru pensioari in suma de 1281 lei.
Da,are 65 ani!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Corect.
Va primi indemnizatia minima pentru pensionari in suma de 1281 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie limita de varsta Ileana567 Ileana567 Buna ziua, Un barbat nascut in 1952, cu un stagiu de cotizare de 12 ani, poate primi pensia minima de 350 lei? Casa de pensii spune ca fara 15 ani de ... (vezi toată discuția)
Pensionare fara stagiu complet de cotizare Gabi-007 Gabi-007 Buna seara, Am o intrebare simpla si anume: daca am in total doar 6 ani de munca (cu intreruperi, dar in total sant 6 ani) inregistrati pe cartea de munca pot ... (vezi toată discuția)
Stagiul minim de cotizare incomplet-poate primi indemnizatia de 640 lei, dupa vechea si/sau dupa noua lege a pensiilor? CYBORG CYBORG Buna ziua! Un amic de-ai mei nu are stagiul minim de cotizare complet. Are 9 ani de cotizare si in 2019 face 65 de ani ,varsta de pensionare. Am cinci ... (vezi toată discuția)