Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, un Consiliu Judetean a facut urmatoarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, un Consiliu Judetean a facut urmatoarea postare : ...

Buna ziua, un Consiliu Judetean a facut urmatoarea postare : ,,964 mii de lei pentru Persoanele cu Handicap din Comuna Ciurea ,,
Va rog sa mi spuneti daca fraza ,,persoane cu handicap ,, este considerata DISCRIMINARE in acea postare , ar fi trebuit exprimat si postat ,, pentru persoanele cu dizabilitati,, . Credeti ca e Discriminare ? Ar trebui sesizat Cmcd ? Va multumesc !
Va recomand un hobby pt umplerea timpului liber..
Nu e discriminare faptul ca a folosit o sintagma si nu alta... este de notorietate publica ca , unii dintre noi folosim notiunea postata de cei de la Consiliul Judetean in loc de notiunea " persoana cu dizabilitati".
Cornel Vasile, Consilier juridic
va multumesc pentru raspuns !