Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Se poate construi in 9 m latime pe colt
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Se poate construi in 9 m latime pe colt

Buna ziua. pe un teren intravilan lat de 9 m si lung de 120 cu iesire la 3 strazi .deci are doua colturi la cate doua strazi . Se poate construi pe colt ?
am citit undeva ca pe colt latimea minima este de 8 ml nu stiu daca era in vechea lege sau unde am citit acum ceva vreme .
Va multumesc !!
cosmin1212, utilizator