avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 189 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Se poate construi in 9 m latime pe colt
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Se poate construi in 9 m latime pe colt

Buna ziua. pe un teren intravilan lat de 9 m si lung de 120 cu iesire la 3 strazi .deci are doua colturi la cate doua strazi . Se poate construi pe colt ?
am citit undeva ca pe colt latimea minima este de 8 ml nu stiu daca era in vechea lege sau unde am citit acum ceva vreme .
Va multumesc !!
Ultima modificare: Vineri, 29 Martie 2024
cosmin1212, utilizator

Alte discuții în legătură

Drum de servitute Cristina-1973 Cristina-1973 Buna ziua.Am un teren de 7 000 mp (147/50) intravilan constructii case individuale,daca schimb PUZ pentru a putea construi locuinte colective (2 blocuri P+2E+1 ... (vezi toată discuția)
Acces drum pentru constructie p+2+1retras Cristina-1973 Cristina-1973 Buna ziua.Am un teren de 7 000 mp (147/50) intravilan constructii case individuale,daca schimb PUZ pentru a putea construi locuinte colective (2 blocuri P+2E+1 ... (vezi toată discuția)
Front stradal radugr radugr Buna ziua, detin un teren de aprox. 2000 mp din care as putea vinde o parte. Dimensiunile lui sunt de 20 ml deschiderea la strada (frontul stradal) si peste ... (vezi toată discuția)