Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract individual de munca Conform Codul muncii, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract individual de munca Conform Codul muncii, republicat, ...

Contract indididual de munca
Conform Codul muncii, republicat, care reglementeaza dreptul salariatului de a munci la acelasi angajator sau la angajatori diferiti in baza mai multor contracte individuale de munca, se aplică si in cazul in care personalul contractual din cadrul unei instututii publice care are CIM cu 8 ore este angajat la o alta instituție publică cu CIM tot de 8 ore dar a solicitat concediu fără plată.

da, se aplica tuturor sectoarelor de activitate, bugetar sau privat.
Multumesc pentru răspuns .