avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 370 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, ce acte sunt necesare pentru a scoate de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, ce acte sunt necesare pentru a scoate de la notar ...

Bună ziua, ce acte sunt necesare pentru a scoate de la notar un titlu de urmaș? Fratele meu a decedat, iar mamei i se cere peste tot acest titlu!
Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 14:49, 29 Martie 2024
mama nu e urmasa fiului, despre ce e vb ? Unde peste tot i se cere ?
Adică certificat de moștenitor.
Pentru a-l obține, trebuie dezbătută moștenirea după fratele dvs.
Adresati-va unui birou notarial de la ultimul domiciliu al fratelui, cu actele de stare civilă și actele de proprietate ale bunurilor pe care le avea fratele dvs în proprietate. Veți obține informații cu ce mai aveți de adus și o programare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mama a decedat acum 10 ani ne-am hotărât să dezbatem succesiunea ... Pastorica Pastorica Mama a decedat acum 10 ani Ne-am hotărât să dezbatem succesiunea Suntem trei frați dintre care unul e decedat La notariat fratele decedat trebuie să ... (vezi toată discuția)
Certificat de moștenitor. cum se poate dobândi când nu se prezintă toți succesibilii la notar? dorel13 dorel13 Suntem 4 frati. Unul dintre frati a murit inaintea mamei noastre. fratele avea sotie si copii. Parintii nostrii sunt morti de peste 10 ani si nu am dezbatut ... (vezi toată discuția)