Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, ce acte sunt necesare pentru a scoate de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, ce acte sunt necesare pentru a scoate de la notar ...

Bună ziua, ce acte sunt necesare pentru a scoate de la notar un titlu de urmaș? Fratele meu a decedat, iar mamei i se cere peste tot acest titlu!
Va mulțumesc!
mama nu e urmasa fiului, despre ce e vb ? Unde peste tot i se cere ?
Adică certificat de moștenitor.
Pentru a-l obține, trebuie dezbătută moștenirea după fratele dvs.
Adresati-va unui birou notarial de la ultimul domiciliu al fratelui, cu actele de stare civilă și actele de proprietate ale bunurilor pe care le avea fratele dvs în proprietate. Veți obține informații cu ce mai aveți de adus și o programare.