Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Se poate solicita o noua expertiza medico legala ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Se poate solicita o noua expertiza medico legala judecatorului ...

Se poate solicita o noua expertiza medico legala judecatorului din camera preliminara daca clasarea s-a bazat pe o expertiza neconcludenta?
Cine a stabilit ca expertiza medico-legala este neconcludenta ?
Daca s-a clasat deja cauza, nu aveti cum cere o noua expertiza.
@Alina Avila, Direct judecatorului nu, nu se poate cere. Cu toate acestea, indirect se poate cere asa ceva.
Cum se face asta? Daca judecatorul intoarce dosarul la parchet pentru continuarea cercetarilor, cereti acolo administrarea de probe.
Presupun ca sunteti persoana vatamata si nu ati fost multumita de solutia de clasare. Este asa sau nu este asa?