Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Neplata contributie pensie Buna seara! Unchiul meu a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Neplata contributie pensie Buna seara! Unchiul meu a aflat dupe ...

Neplata contributie pensie

Buna seara!

Unchiul meu a aflat dupe ceva timp ca unul dintre angajatori nu a platit contributia la pensie. Acest aspect a fost si pentru alti colegi de-ai lui.
Ce poate face in acest caz?

Multumesc!
Poate sa sesizeze ANAF-ul si/sau sa-l actioneze in judecata.