avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Neplata contributie pensie Buna seara! Unchiul meu a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Neplata contributie pensie Buna seara! Unchiul meu a aflat dupe ...

Neplata contributie pensie

Buna seara!

Unchiul meu a aflat dupe ceva timp ca unul dintre angajatori nu a platit contributia la pensie. Acest aspect a fost si pentru alti colegi de-ai lui.
Ce poate face in acest caz?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:18, 2 Aprilie 2024
Poate sa sesizeze ANAF-ul si/sau sa-l actioneze in judecata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajatorul nu mi-a platit contributiile nicole86 nicole86 Buna seara Lucrez la o firma si de curand am aflat ca angajatorul nu mi-a platit contributiile(somaj,pensie, asigurari de sanatate).Am carte de munca si a ... (vezi toată discuția)
Buna seara! care e procedura in cazul in care ,patronul la care ... Dany_de_vyto3 Dany_de_vyto3 Buna seara! Care e procedura in cazul in care ,patronul la care lucrez nu mi-a platit toate contribuțiile la stat, bineînțeles după ce înainte sesizez ... (vezi toată discuția)
Neacordarea somajului - primaria nu a platit contributia avasilcai avasilcai buna ziua! as vrea sa stiu care este procedura in cazul in care primaria nu mi-a platit cotizatia la somaj, iar eu dupa un an si ceva de lucru, cand am mers la ... (vezi toată discuția)