Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Bună seara , pot sa fiu asociat unui SRL ca ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Bună seara , pot sa fiu asociat unui SRL ca functionar public,neavând ...

Bună seara , pot sa fiu asociat unui SRL ca functionar public,neavând legatura cu meseria pe care o exercit? Pot desfasura activitate financiara? Mulțumesc!
AndreiVasilescu1969, utilizator
Funcționarii publici pot exercita funcții în alte domenii de activitate din sectorul privat, care nu sunt în legătură directă sau indirectă cu atribuțiile exercitate ca funcționar public, potrivit fișei postului.