Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua, Fiică -mea a luat un împrumut de la un ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua, Fiică -mea a luat un împrumut de la un IFN in 2016 ...

Buna ziua,
Fiică -mea a luat un împrumut de la un IFN in 2016 și nu l-a platit și anuma i-a venit executare silita de la un executor judecătoresc ,se poate așa ceva ,după atâția ani ?ce se poate face?
Se poate asa ceva...
Luati legatura cu un avocat si contestati executarea silita in instanta, putand invoca chiar si prescriptia datoriei ( va ajuta avocatul...)

Si cat mai repede, aveti un termen in care puteti face asta, altfel este buna de plata.
Ionut.ion, utilizator