avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 628 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Pentru obtinerea cerificatului de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Pentru obtinerea cerificatului de moştenitor dupa ...

Buna ziua,
Pentru obtinerea cerificatului de moştenitor dupa decesul unui unchi care a locuit in alt judet decat cel in care se afla terenul agricol mostenit este necesar ca sa se mearga in localitatea in care a locuit unchiul si unde avea si buletinul ?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 21:57, 8 Aprilie 2024
Da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare legata de mostenire mihaela495 mihaela495 Buna ziua, Problema mea e putin mai complicata dar sper ca o sa ma intelegeti. Ambii bunici din partea mamei au decedat cu multi ani in urma, mai intai ... (vezi toată discuția)
Succesiunea după 30 de ani de la decesul bunicilor? Mara77! Mara77! Buna seara! Bunicii mei din partea mamei au decedat acum vreo 25- 30 de ani, întâi bunica, apoi bunicul la ani distanță. Bunicii mei au avut 5 copii. ... (vezi toată discuția)
Mostenire... v51 v51 Buna Seara! As dori sa intreb pe forum o situatie legata de mostenire...Bunica mea din pertea mamei decedata in 1992,a ramas dupa urma ei si nedezbatuta ... (vezi toată discuția)