Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Radiere Ipoteca,
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Radiere Ipoteca,

Bună seara,am rugămintea sa ma ajutați intr-o problema:
Mama mea a ipotecat apartamentul în 2007 pentru un credit luat de fratele meu de la IFN Tomis.Fratele meu a achitat datoria în 2014..Doar ca nu a radiat ipoteca.Acum apartamentul figurează ipotecat,la notar mi sa cerut pentru a putea fi înstrăinat Declaratie de radiere ipoteca ,care trebuie sa o dea IFN-ul.
Aceasta firma este radiata.
Cum putem face sa ridicam ipoteca.Care ar fi pașii de urmat.
Va mulțumesc !

In contextul prezentat de dvs, puteti obtine radierea ipotecii prin actiune in instanță.
Cabinet de Avocat Baltă Adriana-Veronica, Avocat
Mulțumesc!

Cabinet de Avocat Baltă Adriana-Veronica a scris:

In contextul prezentat de dvs, puteti obtine radierea ipotecii prin actiune in instanță.