Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna seara! In luna martie a acestui an, in timp ce ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna seara! In luna martie a acestui an, in timp ce mă îndreptam ...

Buna seara! In luna martie a acestui an, in timp ce mă îndreptam către casa de la munca, (in ziua aceea avusesem activitate de teren , am coborat într-o stație de autobuz pe traseul către instituție, pentru că programul de lucru se terminase iar la sediu era inchis),am căzut și am suferit un traumatism la picior care a dus la imobilizare in aparat ghipsat și implicit concediu medical (de la spital au eliberat certificatul pentru boala obisnuita).Seful meu nu a deschis dosar de cercetare invocând faptul că nu este accident de traseu.As dori să știu dacă această situație se încadrează la accident de traseu și ce pot face mai departe. Mulțumesc anticipat.
mitimama, utilizator
Nu am de unde sa stiu ce va decide ITM. Dosarul de cercetare se avizeaza obligatoriu de catre ITM.
Încă o dată, mulțumesc pentru promptitudine!