Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Actionar in 3 societati: X = 100% asociat unic impozit ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Actionar in 3 societati: X = 100% asociat unic impozit profit; ...

Actionar in 3 societati: X = 100% asociat unic impozit profit; z = asociat 10% si sotia 90% impozit venit micro; Y = asociat 66.7% impozit venit mico. In 2024 care ramane micro?
Z si ( daca Cifra de afaceri X+Y <500.000 euro la 31.12.2023) ramane si Y micro.