avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 654 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Tocmai am achiziționat un apartament. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Tocmai am achiziționat un apartament. După ce am ...

Bună ziua. Tocmai am achiziționat un apartament. După ce am semnat contractul de vânzare cumpărare, acasă am văzut ca este trecută adresa imobilului greșit. Imobilului i s-a modificat adresa conform stampilei de la primărie de pe vechiul contract in sensul ca din Bl. A8, Sc. B, Et 4....Acum este conform stampilei A8B, Et4, Sc. -.
Iar pe contract este trecut A8B, Ap. nr, fara nr. etaj., scara B. Desi in modificarea primariei nu apare scara. Din doua scari de bloc s-au facut A8A si A8B.
Voi intampina probleme din acest motiv? Mulțumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 13 Aprilie 2024
Gyaa, utilizator
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 23:29, 13 Aprilie 2024
Bună ziua. Da sigur, mereu apar probleme de la astfel de erori materiale. Acele erori materiale trebuie indreptate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de vanzare cumparare adresa imobilului incompleta andrei_rosu23 andrei_rosu23 Buna ziua, Va rog frumos sa imi dati un sfat in urmatoarea speta: parintii mei au achizitionat un imobil in 1996,iar in contractul de vanzare cumparare la ... (vezi toată discuția)
Inscriere gresita in c.f. ContSters318067 ContSters318067 Saptamana aceasta mi-am procurat toate actele sa vand o garsoniera , cand am ajuns la notar cu cumparatori, S-a ivit o problema complicata. extrasu de carte ... (vezi toată discuția)
Buna ziua tuturor, ma numesc nicola alexandru, ieri am cumparat ... Nicola Alexandru Nicola Alexandru Buna ziua tuturor, ma numesc Nicola Alexandru, ieri am cumparat un apartament, s-a facut contractul de vanzare cumparare si cand am ajuns acasa am observat ca ... (vezi toată discuția)