Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Tocmai am achiziționat un apartament. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Tocmai am achiziționat un apartament. După ce am ...

Bună ziua. Tocmai am achiziționat un apartament. După ce am semnat contractul de vânzare cumpărare, acasă am văzut ca este trecută adresa imobilului greșit. Imobilului i s-a modificat adresa conform stampilei de la primărie de pe vechiul contract in sensul ca din Bl. A8, Sc. B, Et 4....Acum este conform stampilei A8B, Et4, Sc. -.
Iar pe contract este trecut A8B, Ap. nr, fara nr. etaj., scara B. Desi in modificarea primariei nu apare scara. Din doua scari de bloc s-au facut A8A si A8B.
Voi intampina probleme din acest motiv? Mulțumesc
Gyaa, utilizator
Bună ziua. Da sigur, mereu apar probleme de la astfel de erori materiale. Acele erori materiale trebuie indreptate.