Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua! Concubinul meu s-a sinucis, noi având ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua! Concubinul meu s-a sinucis, noi având împreună un ...

Buna ziua! Concubinul meu sa sinucis ,noi având împreună un copil de 7 ani , concubinul avea un împrumut în banca de nevoi personale mergând la bancă și explicând situația cei de la bancă mi-au spus că ai copilul va plăti datoria rămasă ...menționez că el avînt asigurare pe credit dar pt că sa sinucis cei de la bancă mi-au spus că nu mai beneficiază de aceea asigurare ...ce este de făcut pt că nu vor să îmi de-a mai multe detalii pt că sunt concubina ....va mulțumesc
Nu aveti de facut nimic in calitate de concubina.
Copilul a fost recunoscut de el? Avea bunuri? Copilul va plati doar daca accepta mostenirea
Manuela Rășină, administrator
E mama copilului de-aia o intereseaza

Dapix a scris:

Nu aveti de facut nimic in calitate de concubina.

Pt ca s-a sinucis, asigurătorul nu va plati .
Mai departe, dacă decedatul nu avea bunuri de mostenit, copilul nu va plati nimic. Banca recuperează datoriabdin bunurile datornicului, daca exista.