avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua! Concubinul meu s-a sinucis, noi având ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua! Concubinul meu s-a sinucis, noi având împreună un ...

Buna ziua! Concubinul meu sa sinucis ,noi având împreună un copil de 7 ani , concubinul avea un împrumut în banca de nevoi personale mergând la bancă și explicând situația cei de la bancă mi-au spus că ai copilul va plăti datoria rămasă ...menționez că el avînt asigurare pe credit dar pt că sa sinucis cei de la bancă mi-au spus că nu mai beneficiază de aceea asigurare ...ce este de făcut pt că nu vor să îmi de-a mai multe detalii pt că sunt concubina ....va mulțumesc
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:55, 15 Aprilie 2024
Nu aveti de facut nimic in calitate de concubina.
Copilul a fost recunoscut de el? Avea bunuri? Copilul va plati doar daca accepta mostenirea
Ultima modificare: Luni, 15 Aprilie 2024
Manuela Rășină, administrator
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
E mama copilului de-aia o intereseaza

Dapix a scris:

Nu aveti de facut nimic in calitate de concubina.

5 din 5 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pt ca s-a sinucis, asigurătorul nu va plati .
Mai departe, dacă decedatul nu avea bunuri de mostenit, copilul nu va plati nimic. Banca recuperează datoriabdin bunurile datornicului, daca exista.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mai platesc sau nu rata la banca??? i_u_l_i_a_n_a i_u_l_i_a_n_a Tatal meu a decedat din cauze naturale anul trecut in septembrie, si avea un credit de nevoi personale 20 000 euro fara giranti si garantii la o banca. In urma ... (vezi toată discuția)
Credit bancar gyuri21 gyuri21 Bună ziua, as dori să știu ce se poate face în cazul în care soțul care a decedat a avut credit la bancă (noi nu am fost căsătoriți) dar avem un ... (vezi toată discuția)
Concubinaj vicks vicks Am divortat in urma cu 6 ani, din casatorie a rezultat un copil care mi-a fost incredintat spre crestere si educare. Pensia alimentara imi era trimisa de la ... (vezi toată discuția)