Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... accept procuror pt reparatie auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

accept procuror pt reparatie auto

Buna ziua! in urma unui accident rutier cu victima, in care am fost vinovat (neacordare de prioritate), a rezultat si avarierea masinii. Politistul de la judiciar care ancheteaza dosarul mi-a spus sa fac o adresa prin care sa cer procurorului acceptul ca sa pot repara masina. Ma puteti ajuta cu un model sau cu o formulare a acesteia? (poate a mai intampinat cineva cazul meu) Va multumesc anticipat!
Catre, ... parchetul
Domnule procuror / prim procuror
Subsemnatul Popescu Ion, cu CNP ...., cu domiciliu ..., in calitate de ..., in dosarul penal nr ,,,
avand in vedere stadiul cercetarilor penale in cauza ... doresc sa imi repar masina avariata
sens in care, va rog sa dispuneti in consecinta
Va multumesc,
inculpat Popescu Ion
Domnului procuror / prim procuror al parchetului xyz
Multumesc!