avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... accept procuror pt reparatie auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

accept procuror pt reparatie auto

Buna ziua! in urma unui accident rutier cu victima, in care am fost vinovat (neacordare de prioritate), a rezultat si avarierea masinii. Politistul de la judiciar care ancheteaza dosarul mi-a spus sa fac o adresa prin care sa cer procurorului acceptul ca sa pot repara masina. Ma puteti ajuta cu un model sau cu o formulare a acesteia? (poate a mai intampinat cineva cazul meu) Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: epb2024 , utilizator 15:53, 19 Aprilie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Catre, ... parchetul
Domnule procuror / prim procuror
Subsemnatul Popescu Ion, cu CNP ...., cu domiciliu ..., in calitate de ..., in dosarul penal nr ,,,
avand in vedere stadiul cercetarilor penale in cauza ... doresc sa imi repar masina avariata
sens in care, va rog sa dispuneti in consecinta
Va multumesc,
inculpat Popescu Ion
Domnului procuror / prim procuror al parchetului xyz
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis retinut nenyionut28 nenyionut28 cum se face o cerere la procuror pt urgentarea dosarului? am nevoie urgent!!!#-o (vezi toată discuția)
Solutionare dosar parchet nero67 nero67 buna ziua,dupa 8 luni sunt la fel de nelamurit ca-n prima zi,primesc invariabil raspunsul ca dosarul meu e in lucru la procuror,am facut cerere de urgentare ... (vezi toată discuția)
Pv constatare accident rutier corban corban Va rog sa imi spuneti in cate zile de la accident trebuie sa primesc pv-ul de constatare din urma unui accident rutier soldat cu raniti? Am facut sesizare la ... (vezi toată discuția)