Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediu Social fara activitate. Unde se pastreaza ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediu Social fara activitate. Unde se pastreaza Registrul Unic de Control si restul actelor?

Din cate am inteles registrul unic de control trebuie pastrat la sediul social alaturi de restul actelor. Daca se declara ca la sediul social nu se desfasoara activitati, unde trebuie pastrate actele respective? Firma are cod CAEN 7022 si ofera consultanta pentru clienti din strainatate cu activitate desfasurata remote/la terti/fara un punct de lucru fix.
Flida, utilizator
La sediul social. Acea referire la "" fără activitate" se refera la activitatea autorizata prin acel cod caen.
Tot la adresa sediului social veți primi corespondenta cu entități de control sau cu parteneri de afaceri.