Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna seara! Daca am semnat un contract de prestare ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna seara! Daca am semnat un contract de prestare servicii eon ...

Buna seara! Daca am semnat un contract de prestare servicii eon dar contractul nu este pe numele meu, ci pe numele unei rude, atunci se poate considera valabil acest contract? Am dorit sa reziliez contractul prin denuntare unilaterala dar cei de la eon mi-au spus ca nu am dreptul sa reziliez deoarece nu sunt titularul contractului si nici nu am calitate de imputernicit.
daca este un fals, trebuie sa reclame cineva. cum probabil ca eon nu va reclama, va ramane sa va auto-denuntati. in consecinta veti plati toate oalele sparte: facturi, penalitati, despagubiri, etc. mai bine vorbiti cu ruda sa denunte contractul in calitate de titular.
adriandimitriu, utilizator
Va multumesc pentru sfat!