avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Buna ziua. Am o rugăminte cine mă poate ajuta ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Buna ziua. Am o rugăminte cine mă poate ajuta lămuri. Am înființat ...

Buna ziua. Am o rugăminte cine mă poate ajuta lămuri. Am înființat Asociația Ortodox Sf Împărați Constantin și Elena Bacău. ONG. Am birou pe Str lalelelor Nr 2 A Bacău. Eu locuiesc în oraș Bacău cu chirie într-un apartament. La spatiu birou plătesc chirie. La apartament plătesc chirie.
Întrebarea mea ar fi următoarea.
As vrea sa desființez biroul din strada lalelelor sa nu mai plătesc chirie acolo și să mut actele documentele aici unde stau eu cu chirie.
Cum trebuie sa procedez corect.
Se poate că documentele de la ong sa le iau cu mine in apartamentul in care locuiesc cu chirie.
Ce pași trebuie urmați.
Va rog frumos daca se poate datini un răspuns. Va mulțumim pentru înțelegere

Alte discuții în legătură

Am înființat un ong. Părinte Casian Părinte Casian Am înființat un ong. Asociația Ortodox Sf Imparati Constantin și Elena Bacău Când am înființat acest ong am pus la dispoziție un spatiu birou. La ora ... (vezi toată discuția)
Activitate asociatie si raportări contabile Costy bacau Costy bacau Buna dimineața Am o întrebare va rog frumos daca se poate să ne lămuriți. Asociația Ortodoxa Sfinții Împărați Constantin și Elena Bacău Avem ... (vezi toată discuția)
Buna ziua am înființat asociația ortodox sf Împărați constantin ... Costybacau Costybacau Buna ziua Am înființat Asociația Ortodox Sf Împărați Constantin și Elena Bacău Un ONG Am înființat Asociația pe 7 aprilie 2023 In aceasta vara ... (vezi toată discuția)