Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... buna ziua, mama mea este cu certificat de handicap ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

buna ziua, mama mea este cu certificat de handicap grav cu asistent ...

buna ziua,mama mea este cu certificat de handicap grav cu asistent personal,cod boala F002,tip handicap 5 mental eu fiind unicul fiu si singurul mostenitor .Intrebarea mea este cum pot obtine hotarirea judecatoreasca pentru a o reprezenta in relatia cu institutiile statului si banci? Multumesc
Foarte simplu, cereti instantei sa o puna sub CURATELA, iar dvs sa fiti desemnat curator.