Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua! Pot sa particip la un concurs pt referent ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua! Pot sa particip la un concurs pt referent de specialitate ...

Buna ziua! Pot sa particip la un concurs pt referent de specialitate grad I la achizitii publice, daca eu nu am experienta? Am fost director la un srl propriu in domeniul asigurarilor, am master in Audit si licenta in stiinte economice. Multumesc.
Depinde de conditiile necesare pentru admiterea la concurs, vechime, studii etc.

Referent de apecialitate gradul I, cu studii superioare, in domeniul economic
La conditii: diploma de licenta, minim 6 ani si 6 luni vechime in specialitate
Cornel Vasile a scris:

Depinde de conditiile necesare pentru admiterea la concurs, vechime, studii etc.

Daca aveti lucrati minim 6 ani si 6 luni pe o functie care necesita studii superioare economice, atunci puteti participa la concurs.