avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua! Pot sa particip la un concurs pt referent ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua! Pot sa particip la un concurs pt referent de specialitate ...

Buna ziua! Pot sa particip la un concurs pt referent de specialitate grad I la achizitii publice, daca eu nu am experienta? Am fost director la un srl propriu in domeniul asigurarilor, am master in Audit si licenta in stiinte economice. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:35, 24 Aprilie 2024
Depinde de conditiile necesare pentru admiterea la concurs, vechime, studii etc.

Referent de apecialitate gradul I, cu studii superioare, in domeniul economic
La conditii: diploma de licenta, minim 6 ani si 6 luni vechime in specialitate
Cornel Vasile a scris:

Depinde de conditiile necesare pentru admiterea la concurs, vechime, studii etc.

Daca aveti lucrati minim 6 ani si 6 luni pe o functie care necesita studii superioare economice, atunci puteti participa la concurs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concurs inspector clasa 1 Ionela0406 Ionela0406 Buna seara, Doresc sa particip la un concurs pt ocuparea funcției de inspector, clasa I, grad profesional asistent pentru care se cere: studii universitare ... (vezi toată discuția)
Angajare consilier asistent florentinadaniela florentinadaniela Buna ziua, Doresc sa particip la un concurs pentru ocuparea functiei de consilier grad profesional asistent, din cadrul directiei de politici salariale, si am ... (vezi toată discuția)
Studii unversitare de master Maria_munteanu Maria_munteanu Sunt absolventa a invatamantului universitar de lunga durata (5 ani) a Facultatii de Inginerie , promotia 2007,domeniul Inginerie mecanica, specializarea ... (vezi toată discuția)