Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Am cumparat un tablou acu vre-o 3 ani cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Am cumparat un tablou acu vre-o 3 ani cu contract ...

Buna ziua! Am cumparat un tablou acu vre-o 3 ani cu contract bunuri mobile semnat cu un martor! Sincer a costat ceva bani! Ar trebui s-a ma duc si la notar sau?
Nu sunteți obligat sa incheiati un contract autentificat la notar.Chiar dacă doriți acest lucru e posibil ca după 3 ani vânzătorul sa nu fie de acord..Depinde acum dacă vreți sa îl instrainati,sa îl duceți la o casa de licitație, va feriți de ANI,ANAF etc.