Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună tuturor ! Am un bebeluș de 2 luni , tatăl și ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună tuturor ! Am un bebeluș de 2 luni , tatăl și l a recunoscut, ...

Bună tuturor ! Am un bebeluș de 2 luni , tatăl și l a recunoscut, iar acum vrea sa mi cedeze mie custodia . Cum se procedează? Dacă o face de bunăvoie, mai e nevoie de judecător?
Da, tot este nevoie sa deschideți proces pentru exercitărea autorității parintesti în mod exclusiv de dvs. În cadrul procesului, tatal își poate exprima acordul.
Contactați un avocat care sa va sprijine în acest demers.
Avocat Neagu Elena, Avocat