Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Conflict de interese în vânzarea activelor ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Conflict de interese în vânzarea activelor societății

S-a vândut o societate comercială unde au fost 2 asociați și aș vrea să știu dacă paragraful următor obligă vânzătorii să nu și deschidă o afacere în același domeniu:
"Fiecare Vânzător se angajează, prin prezenta, față de Cumpărător, Companie, că nu va face și nu va face ca nici un Afiliat al acestuia să nu convingă, să nu determine sau să încerce să convingă vreun client, furnizor sau entitate care face afaceri cu Compania sau cu oricare dintre lucrătorii acesteia,să înceteze sau să suspende sau să-și reducă relația cu prima sau să ia orice acțiune care are ca rezultat deteriorarea unei astfel de relații sau să asiste sau să provoace sau să încerce să asiste orice entitate care desfășoară o Afacere Concurentă în realizarea oricăror astfel de acțiuni."
pytu_elena, utilizator
o gramatica excelenta! nu se intelege nimic. pare a fi tradusa dintr-o limba straina folosind inteligenta artificiala
adriandimitriu, utilizator
Nu interzice.
Mulțumesc!