Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cass la venitul din arenda
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cass la venitul din arenda

Buna ziua!

Am inteles cred ca bine ca la venitul din arenda ( 2024) se calculeaza un impozit de 8%. Intrebarea este daca se plateste CASS la suma incasata. (este 4000 lei pe tot anul)
Multumesc !
george-neagu, moderator
CASS se plateste la suma din arenda din care se scade 20% cheltuieli forfetare . Deci da din suma neta se va calcula si CASS