avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Ce acte trebuie pentru intabularea unei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Ce acte trebuie pentru intabularea unei case construie in anul 2000?! Multumesc! ...

Buna ziua! Ce acte trebuie pentru intabularea casei?! Multumesc!
Cel mai recent răspuns: APVIO , utilizator 12:50, 26 Aprilie 2024
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Trebuie sa oferiti mai multe detalii ca sa putem raspunde. A cui este proprietatea terenului? Se plateste impozit la primarie pentru constructie?
E a mea! Da platim impozit la primarie!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obtinere acte Glencora1 Glencora1 Buna ziua in prezent detin un teren si o locuinta construita in ani 60 pe care le- am dobandit in urma judecati si despagubiri fratelui meu in ani 90 am mai ... (vezi toată discuția)
Acte proprietate casa si teren ecaterina_mona_dumitru ecaterina_mona_dumitru Buna ziua In anul 1996, in 21.02 am primit de la Consiliul Local Visani, jud. Braila aviz pt construirea unui imobil pe terenul proprietate personala ... (vezi toată discuția)
Intabulare incerta mihaela_let mihaela_let Buna ziua. Am sa va rog sa ma lamuriti si pe mine in 2 privinte: 1. Am depus actele pt cadastru si intabulare(cadastru facut de un expert cadastral), dar ... (vezi toată discuția)