Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare Student strain Non UE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare Student strain Non UE

Imi puteti spune va rog daca se poate face o angajare pentru un strain NON UE care detine permis de sedere de student cu drept de munca fara a aplica pentru avizul de munca?
Nu este necesară obținerea avizului de angajare pentru încadrarea în muncă pe teritoriul României a străinilor din următoarele categorii:
g) străinii titulari ai dreptului de ședere temporară pentru studii;