Forum Discuţii juridice Executare silită Ordin de plata cont ocpi
Discuție deschisă în Executare silită

Ordin de plata cont ocpi

Buna ziua!
În cazul notarii în cartea funciara a unei datorii de către executorul judecătoresc, cine achita suma de 75 lei pt înscriere?
După achitarea datoriei, cum se procedează pentru ștergerea acesteia din cartea funciara?
Mulțumesc!
Se incadreaza la cheltuieli de executare și le achita debitorul, desigur .
Mulțumesc!

gi-jane2 a scris:

Se incadreaza la cheltuieli de executare și le achita debitorul, desigur .