Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua ! Am si eu urmatoarea problema ,urmeaza sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua ! Am si eu urmatoarea problema ,urmeaza sa am o hot ...

Buna ziua ! Am si eu urmatoarea problema ,urmeaza sa am o hot definitiva pt daune morale nu stim exact suma momentan ,dar avem sechestru asiguratoriu pe suma de 50000 euro .Cel care este proprietar pe casa este copilul in varsta de 17 ani ,iar eu am dreptul de uzufruct si viager ,mama .Copilul este cel caruia i se cer daune morale .Cand se poate cere o esalonare si cum poate sa execute cu dreptul de uzufruct si viager .Multumesc
Nu se poate să primiți un răspuns cât mai real fără sa detaliați toate datele și situația în fapt.

Cum a ajuns un minor, care acum are 17 ani, să fie proprietar, iar voi părinții să nu aveți proprietăți mobile și imobile`?!

De unde și cum, a avut minorul bani să devină unic proprietar`?!
Dapix, utilizator