Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Pentru a construi un foișor și o magazie ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Pentru a construi un foișor și o magazie este nevoit ...

Bună ziua.
Pentru a construi un foișor și o magazie este nevoit de autorizație de construcție, proiect?
Care sunt demersurile necesare pentru a fi în legalitate?
Mulțumesc
Intocmiti proiect cu o firma autorizata. Aceasta va obtine la proiect toate avizele necesare.
In baza proiectului si a avizelor, se cere autorizatie de ctie. de la primarie.
Lucrarile se executa cu o firma de ctii. autorizata. Se face receptie finala, in baza careia se poate face inscrierea in cartea funciara.