avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 450 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! As vrea sa stiu daca in cazul divortului ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! As vrea sa stiu daca in cazul divortului din culpa ...

Buna ziua! As vrea sa stiu daca in cazul divortului din culpa ambilor soti este neaparat necesara audierea unor martori. Se poate schimba tipul divortului din culpa ambilor soti in divort prin acord? Cu cat mai putin circ si cu cat dureaza totul mai putin, cu atat mai bine… Multumesc!
Ultima modificare: Duminică, 28 Aprilie 2024
Monamonicam, utilizator
Cel mai recent răspuns: Lăzăruţiu Lucian , Avocat 16:54, 28 Aprilie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua
Da, puteti preciza la instanta ca doriti sa divortati prin acordul partilor.
Instanta va pronunţa divorţul, fără a face menţiune despre culpa soţilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prezenta proces divort ro_red_rosu ro_red_rosu Eu si sotul meu divortam prin comun acord, suntem casatoriti de 10 ani, nu avem copii, avem prima infatisare pe 29 septembrie. Sotul este reclamant iar eu ... (vezi toată discuția)
Situatii in caz de divort mihali mihali Buna seara, 1.As dori sa stiu, in cazul unui divort (de comun acord sau nu), care este de obicei primul termen dat de instanta? Este acelasi in toate ... (vezi toată discuția)
Divort prin reprezentant justme.simply justme.simply Buna ziua, As dori sa imi dati o mana de ajutor. am fost mandatata printr-o procura speciala sa reprezint o persoana in procesul de divort, si anume ... (vezi toată discuția)