Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! As vrea sa stiu daca in cazul divortului ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! As vrea sa stiu daca in cazul divortului din culpa ...

Buna ziua! As vrea sa stiu daca in cazul divortului din culpa ambilor soti este neaparat necesara audierea unor martori. Se poate schimba tipul divortului din culpa ambilor soti in divort prin acord? Cu cat mai putin circ si cu cat dureaza totul mai putin, cu atat mai bine… Multumesc!
Monamonicam, utilizator
Buna ziua
Da, puteti preciza la instanta ca doriti sa divortati prin acordul partilor.
Instanta va pronunţa divorţul, fără a face menţiune despre culpa soţilor.